Půjčovna Dyje

PŮJČOVNA LODÍ A RAFTŮ NA DYJI


PLAVBA PO ŘECE

Plavba po řece je uklidňující a je to krásný způsob jak se odreagovat a načerpat novou energii. Určitě stojí za to tento druh sportu nebo spíše turistiky vyzkoušet. Dyje je pro začínající vodáky a to i pro ty nejmenší ideální řekou, protože si můžeme vybrat třeba úsek zcela bez jezů, kde je největším nebezpečím, že nás spálí sluníčko.

 

POPRVÉ NA VODU

Pokud se k plavbě rozhodneme, budeme potřebovat: Plavidlo (kanoe, raft, kajak), pádlo (i děti si pádlování rádi vyzkoušejí), plovací vestu (alespoň pro děti)

Co na sebe? Při teplém slunečném počasí nám budou postačovat plavky. Hodit se bude obuv s pevnou podrážkou, na klidný tok bez ostrých šutrů postačí pořádné sandále, ještě lepší budou staré tenisky. Nezapomeňte na pokrývku hlavy. A v případě změny počasí k horšímu je nutné přibalit pláštěnku.

Co s sebou? Dostatek tekutin a svačinku, míst pro piknik bude více než dost. Opalovací krém a pro jistotu i repelent. Do vodotěsného vaku doporučuji přibalit foťák, pro případ setkání s bobrem či jinými tvory.

UBYTOVÁNÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ V OKOLÍ DYJE

KILOMETRÁŽ

Kilometráž je základní pomůckou vodáka. Popisuje každé, pro vodáka důležité, místo na řece s údajem říčního kilometru. Říční kilometráž je číslována od ústí směrem proti proudu. Na soutoku je tedy nula. V kilometráži jsou použity symboly, které by se měl každý vodák naučit. Uváděné směry vpravo či vlevo jsou z pohledu po proudu.

©2011-2020 Půjčovna Dyje.cz